popüler makyaj trendleri
popüler makyaj trendleri

2018 senesi de geçen senelerde olduğu gibi birçok farklı akımı bir araya getirdi. Bir dönemin trendi olan bronzer ve aydınlatıcı kullanımı gibi bu sene içerisinde de farklı akımlar gün yüzüne çıktı. Doğal bir makyaj yolunda ilerlenmekte olsa dahi bu sene de yine fazla makyaj ürünü kullanımından kaçmak sizin eliniz de olan bir durum.

İlk Trend Ayna Cilt

Bu senenin en çok beğenilen ve fazla uğraş istemeyen makyaj trendi ayna cilt oldu. Ayna cilt olarak anılan bu trend içerisinde kontür kullanımına veda ediliyor. Bu trendle birlikte sizleri daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmaya davet ediyorlar.

 

Enerji Dolu Bakışlar

2018 senesi geçen senelere göre daha renkli ve canlı bir sene olmaya devam ediyor. Özellikle gözler üzerinde öne çıkan bu canlı renkler de sert pembe, elektrik ve mavi tonları oldukça tercih ediliyor.

Rorange Akımı

İsim olarak bir miktar farklı gelse dahi “rorange” akımı makyaj trendleri arasında en çok tercih edilen akımlardan birisidir. Aslında tam olarak 2018 senesi modası denmeyecek olan bu akım kendisini senenin başlarında podyumlarda göstermeye başladı. Rorange akımında kırmızı rengin çekiciliği ile turuncu renginin birleşmesiyle ortaya çıkmış bir akımdır.

Aşırı Highlight Kullanımı

Yaz aylarında daha çok kullanılan highlighter ürünleri nemlendirilmiş ciltle üzerinde oldukça iyi duran bir ürün halindeydi. Ancak 2018 makyaj trendleri arasına Rihanna ile birlikte giren ekstrem highlighter modelleri oldukça dikkat çekmeyi başardı ve vazgeçemeyeceğiniz bir akım haline geldi.

 Tazelenmiş Dudaklar

Krem formlu ürünler her zaman daha canlı ve düzgün bir görünüm verir.2018 senesinde mat rujların yerini daha çok ışıltılı ve taze gösteren rujlar alıyor. Bu rujlar dönem renklerine uyarak hem canlılık kazandırıyor hem de renkleri ile sizleri büyülemeyi vadediyor.

Grafik Hatlı Modeller

Göz makyajlarında her sene farklı bir makyaj trendi bizleri karşılıyor. Bu sene içerisinde de özellikle keskin çizgiler ön plana çıkarıldı. Daha sonra eyeliner kullanarak dönemin modası olan grafik hatlarına göz makyajları üzerinde yer verildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir