uzun boylu görünmek için uygulayabileceğiniz 5 ipucu
uzun boylu görünmek için uygulayabileceğiniz 5 ipucu

 

Hepimiz bazı zamanlarda olduğumuzdan daha uzun görünmemiz gereken ortamlarda bulunmak zorunda kalıyoruz. Bu konser gibi kalabalık bir ortam olabilir ve ya sadece kendi beğeniniz doğrultusunda bu arzuyu duyabilirsiniz. Günlük hayatta kullandığınız kıyafetlerde bir kaç hile kullanarak daha uzun görünmeniz mümkün.

Geniş Paça Pantalonlar

Bacaklarınızı daha uzun göstermek istiyorsanız tercih etmeniz gereken pantalon modellerinden bir tanesi de ispanyol paçalı pantalonlar. Üstelik kışın topuklu botlar ile kombinlediğinizde daha şık bir stil yakalayacaksınız. Model  görünümü yakalamak için (özellikle zayıf fit bir fiziğiniz varsa) pantalonun altına platform topuklu bir ayakkabı da tercih edebilirsiniz. Ne kullanırsanız kullanın paçalar ayakkabıyı gizleyeceği için bu alanda serbestsiniz.

Dikine Çizgili Kıyafetler

Artık hemen hemen herkesin bildiği basit göz hilelerinden bir tanesi de çizgili kıyafetlerdir. Hem alt hem de üst bedende dikey çizgili kıyafetleri kullanmanız olduğunuzdan daha zayıf ve uzun gözükmenize yardımcı olur. Kalçanızın genişliği fazlaysa hatlarınızı bir tık daha ince göstermenizi sağlayacaktır.

Tek Renkten Oluşan Tam Boy Elbise Tercih Etmek

İster tuvalet isterseniz tulum giyin. Tek renk olmasına (tercihen siyah, lacivert gibi koyu renkler) ve yere kadar uzun olmasına dikkat edin. Elbisenizde kullanacağınız ölçülü bir bacak yırtmaçı ve daha ağır davetler için ekleyebileceğiniz kuyruk ile de çok uzun bir görünüm yakalamanız mümkün.

Yüksek Belli Pantalon ve Etekler Tercih Etmek

Bacak boyunuzu uzatmak için kullanabileceğiniz basit hilelerden bir tanesi de yüksek belli kıyafetlerdir. Pantalonlarda İster geniş paça isterse skinny jeans olsun her daim kalçalarınızı ve bacaklarınızı toparlar ve uzun göstermenizi sağlar. Etekleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey  crop top bluzlar ile tercih etmeniz.

Kısa Botlar Yerine Çizmeleri Tercih Etmek

Kışın sık sık tercih ettiğimiz bilekte biten botlar bacak boyunuzu keserek  daha kısa gözükmenize neden olur. Bunun yarattığı etkiyi nötrlemek için yüksek belli pantalonlar ile kombinleyebilirsiniz ya da alternatif olarak çizmeleri tercih edebilirsiniz. Skinny jeans’ler ile kullanacağınız çizmeler bacak formunuzu daha düzgün  gösterecektir.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir