kısa süren evlilikler

Boşanma avukatları her gün pek çok çiftin boşanmalarına tanık olurlar. Bütün yaşamlarını buna tanıklık ederek geçirdikleri için de bir evliliğin uzun ömürlü olup olmayacağını, bazı işaretlere bakarak anlayabiliyorlar.

Boşanma avukatlarının gözlemlerine göre bir evlilikte insanların birlikte yaşlanıp yaşlanmayacakları aşağıdaki kriterlere göre belli oluyor.

Çiftlerin ortak noktaları yok denecek kadar az ise,

Evlilik bir paylaşım üzerine kurulur. Farklı ilgi alanları çiftlerin değişik alanlarda ufkunu gelişmesine neden olsa da, çiftlerin tercihleri eğer çok farklı ise, söz gelimi birisi her gece sabahlara kadar dışarıda kalmak isterken, diğeri ev yaşamını tercih ediyorsa birlikte bir yaşam sürdürmeleri çok zordur.

Tepkilerini İçlerine Atıyorlarsa

Tartıştıktan sonra çiftler sessizliği tercih ediyorlarsa, bu pek hayra alamet sayılmaz. Kavgadan sora kimse diğerinin haklı olduğunu kabul etmiyor ya da bir ortak noktada buluşmak yerine sessiz kalınıyorsa, bu durum uzun vadede çiftlerde güceniklik yaratıyor.

Kariyerleri İçin Ailelerini İhmal Ediyorlarsa

Partnerlerden birisi ya da ikisi kariyer çalışmalarını aileden önde tutuyorsa, bu da çiftler arasında zaman içinde uzaklaşmaya sebep oluyor. İnsanlar neye vakit ayırırlarsa onda başarılı oluyorlar. Aileye vakit ayıran ailede başarılı oluyor. Kariyere vakit ayıran kariyerde başarılı oluyor.

Birbirlerini Küçümsüyorlar İse

Gözleri yukarıya doğru çevirip, karşısındakini aşağılama gibi hareketler, çiftlerin en geç 5 sene içinde ayrılacaklarının kesin göstergesi kabul ediliyor.

Sevgi Dilleri Farklı İse

Her insanın önem verdiği şeyler farklı oluyor. Söz gelimi bazı insanlar hediye aldıkları zaman sevildiklerini düşünüyor. Bazı insanlar partneri kendilerine sarıldığı zaman sevgi gördüklerini düşünüyorlar. Bazıları içinse sevilmek birlikte vakit geçirmekle eş anlamlı. İşte bu konuda aynı dili konuşuyor olmak çok önemli. Çünkü bir taraf elinden geleni yaptığını düşünürken, diğer taraf ihmal edildiğini düşünüyor. Bu nedenle eşinin ne tür bir sevgi istediğini bilerek, ona göre davranmak uzun vadede önemli oluyor.

Para Konusunda Şeffaf Değillerse

Evlilikte para önemli bir konudur. Çiftlerin geleceğini belirleyen önemli bir faktördür. Bu nedenle çiftlerin harcamaları birbirlerinden habersiz yapıyor olmaları, gelecek garantilerini engelleyecektir.

Hiç Kavga Olmuyorsa

Çiftler bazen olayları görmezden gelerek kurtulmaya çalışıyorlar. Bu da uzun vadede, kırgınlık ve güceniklik yaratıyor. Eşler rahatsız oldukları konularla hakkında açıkça ve dürüstçe tartışabilmelidir. Konuşamamak her zaman alarm anlamına geliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir