mutfak düzeni için altın öneriler

Bilindiği üzere hanımların gününün önemli ve uzun bir bölümü mutfakta geçer. Mutfak evimizin en önemli parçasıdır bu yadsınamaz bir gerçek. Peki, günümüzü ve düzenimizi nasıl daha kaliteli bir hale getirebiliriz? Bunun için sizinle pratik birkaç yöntem paylaşacağım.

Ne Kadar Çok Çekmece O Kadar Az Kalabalık

Depolama alanı olan çekmecelerin fazla olması her şeyin yerli yerinde olması demektir. Bol çekmece kullanarak mutfak araç gereçlerini hem daha güvenli hem de daha düzenli bir biçimde muhafaza etmiş olursunuz.

Aksesuarları Askılıkta Kullanın

Çay fincanları, kahve kupaları, süzgeç gibi aksesuar niteliğindeki mutfak araç ve gereçlerinizi duvarda askılık kullanıp, asarak hem güzel bir görüntü, canlı bir duvar hem de daha kullanışlı bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir Arada Olan Bıçaklar Kolaylık Sağlar

Kuşkusuz ki bıçaklar mutfakta en sık kullandığımız araçlardır. Onların bir arada ve elimizin kolay ulaşabileceği bir şekilde tezgâhta bıçak standında yer alması hem güvenli hem de kolay bir olanak sağlar.

Saklama Kutuları Mutfağın Önemli Parçalarıdır

Şeker, tuz ve birçok baharatı çok sık kullandığımız için onları üzerinde isim etiketi olan cam kavanozlarda ve kutularda saklamak size çok büyük bir pratiklik sağlayacaktır. Her seferinde paketinden çıkarmak yerine onlara kolayca ulaşabilme imkânı bulabilirsiniz.

Detaylar Ayrıcalık Sağlar

Çekmecelerin içerisinde kullanacağınız kaşıklık, bol bölmeler düzenli bir görünüm elde etme etmenizi sağlar.

Raf Tercihinizi Metal Raftan Yana Kullanın

Birçok restaurantta da görebileceğiniz metal raf sistemi depolama alanı açısından geniş hacim olanağı sağlar. Hem de dekoratif olarak mutfağınıza bir hareket katar.

Şişeleri Kullanarak Olanakları Arttırın

Günlük mutfak hayatımızda şişeler bizlere çok büyük kolaylık sağlar. Sürahi, zeytinyağlık, limon suyu gibi sıvı maddeleri şişelerde saklayabilirsiniz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir