Limonlu Su İçmenin Şaşırtacak Faydaları

0
85

Limonu seven insan sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen sevmeyen de birçok insan var. Üzerine şeker veya tuz dökerek yeme gibi değişik yolları denemenin yanında ılık suyun içine limon sıkarak içmeyi hiç denediniz mi? Son zamanlar yaygın olarak her yer de karşımıza çıkan limonlu su içme kültürü son günlerin en popüler sağlık trendlerinden biri haline geldi. Limonlu su içmek bize nasıl faydalar sağlar? Gelin hep beraber limonlu suyun faydalarına bir bakalım.

Bedeninizde Su Depolamaya Yarar

Limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirenlerin çok şanslı olduklarını hatırlatmak ta fayda var. Limonun kişiye en büyük katkılarından biri vücutta su depolamaya yardımcı olmasıdır. İçerisinde yer alan magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi elementler sayesinde vücudunuzda su depolayarak, susuz kalsanız bile bu durumun beden üzerindeki etkilerini yavaşlatır. limonlu suyun faydaları

C Vitamin Deposudur

En yüksek C vitamin oranına sahip besinlerin başında yer alan limon, bağışıklığınızı güçlendirerek, hasta olmanızı engeller. Soğuk algınlığı gibi hastalıkların vücut üzerindeki etkilerini en aza indirir.

Limonlu Su Bedeni Arındırır

Karaciğeri temizleme de birebir olan limonlu suyun, vücudunuzu toksinlerden arındırarak, bedeninizin yenilenmesine faydaları vardır. limonlu suyun şaşırtan faydaları

Kabızlığın En Büyük Düşmanıdır

Limon içerdiği potasyum ve magnezyum sayesinde bağırsaklarınızın hareketlerini düzene sokar. Özellikle ılık su ile beraber yapılan limonlu su tam bir kabız düşmanı olarak bilinmektedir.

5-Stresi Azaltır 

Limonlu suyun insan bedeni içersinde sinir sitemi üzerinde yarattığı etkiler inkar edilemeyecek kadar açıktır. Tansiyonu düşürüp, stresi azaltan limonlu su daha kaliteli bir hayat yaşamanız için hayatınızda atabileceğiniz en güzel adımlardan biridir.

Kahve İçme İsteğini Azaltır

Eğer sizde gün boyunca kaç bardak kahve içtiğinizi sayamayacak kadar kafein bağımlısıysanız, çözümünüz limonlu suda. Sabah uyanır uyanmaz yapılacak ilk şey olarak bir bardak ılık limonlu su içmeyi alışkanlık haline getiren insanların kahve ve kafein tüketimlerini azaltmaya yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir.

Limonlu Suyun Kilo Vermeye Etkisi

Özellikle kilo vermek isteyen kişiler ve diyabet hastaları için iyi bir içecektir. Sabahları ılık suyun içine limon sıkarak içmek kilo vermeye yardımcıdır.

Ağız Kokuların Savaşçısıdır    

Ağzınızın içerisinde oluşan kötü kokular sizi de rahatsız ediyor mu? O zaman bunu değiştirmek için yapabileceğiniz şey çok basit. Ilık limonlu suyla yapacağınız bir gargara tüm kokulara veda etmenizi sağlayacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir