Kıyafet Kombinlerken Yapılan Hatalar

0
166
kıyafet kombinlerken yapılan hatalar
kıyafet kombinlerken yapılan hatalar

 

Bir kıyafet o sezonda moda olduğunda tüm mağazalarda alternatifini bulmak zorlaşıyor ya da beğenimize uyduğu için hemen satın alıp kullanmak istiyoruz.

Kıyafet alırken doğru tercihler 

Moda hayatımızın ayrılmaz bir parçası ve istesek de istemesek de ona uyum sağlamak zorunda kalıyoruz. Bu da çoğu zaman bizim proporsiyonumuza aslında hiç mi hiç uymayan kıyafetleri severek giymemiz demek. Dışarıdan kendimizi görmeyi denemediğimiz için bu hataları sık sık tekrarlıyoruz. Oysaki kıyafet alışverişinde kendimize soracağımız “bu ürün bana uygun mu?” sorusu her şeyin dönüşüm noktasını oluşturuyor. O aşamaya gelmeden önce yapılan hataları inceleyelim istedik.

Vücut Tipine Uygun Giyinmemek

Örneğin oldukça zayıf biriyseniz giysilerinizi dikine çizgiler içeren ürünlerden seçmemelisiniz. Bu sizi çok çok zayıf göstererek kötü bir görünüm oluşturacaktır. Yine kilolu bireylerin yatak çizgili giysiler tercih etmesi göz hilesi yaratarak daha kilolu görünmelerine neden olacaktır. Seçilen renklerin de oldukça önemli olduğunu unutmayın.

Çok zayıf biriyseniz siyah, koyu lacivert gibi renk skalalarından kaçınmalı, daha aydınlık renklere yönelmelisiniz. Kalçalarınız geniş ve dolgun ise üstünüze yapışan dar kot ve taytlar o bölgenin daha fazla dikkat çekmesine neden olacağı için kötü bir görünüm yaratacaktır. Bunun yerine ne çok bol ne de çok dar kıyafetler seçmelisiniz.

Renk Cümbüşü ve Karışık Desenler

Mor, lacivert, pembe gibi alakasız renkleri bir arada kullanmanız ciddiyetsiz bir imaj çizmenize sebep olur. Dahası zevksiz olarak bile adlandırılabilirsiniz. Renk geçişlerini ayarlamak en az kıyafet kombinlemek kadar önemli bir detaydır. Aynı şekilde seçeceğiniz desenler de birbiriyle uyumlu olmalı. Yatay ve dikey çizgileri bir arada kullanmamalısınız. Hatta üzerinizdeki tek bir parçada desen olması öneriliyor. Böylece çok daha zarif bir görünüm elde edeceksiniz.

Kötü Aksesuar Seçimi

Ucuz ve kötü görünümlü 50 takı yerine üç beş parça şık takınızın olması sizi daha elegant bir görünüme ulaştırır. Üstelik aynı anda küpe, kolye, bilezik kullanmamalı, her seferinde bir yıldız parça tercih etmelisiniz. Hepsinin aynı anda kullanılması sizi karmaşık gösterecek ve şık olmaktan uzaklaştıracaktır. Şık görünümün altında sadeliğin yattığını unutmayın.

Uyumsuz Saç ve Makyaj

Gayet spor bir kombin oluşturuyorsunuz diyelim. Buna uygun olarak sade bir makyaj ve saç stili tercih etmeli abartılı saç modellerinden ve ağır makyajdan kaçınmalısınız. Günlük hayatta çok maşalı saç ve gece makyajı tercih etmeniz üstünüzdeki kıyafetlerle tezat oluşturacağı için kafa karışıklığına neden olur.

Moda Olan Her şeyi Aynı Anda Kullanmak

Zaman zaman hepimizin yaptığı hatalardan biridir bu acelecilik. Aldığımız her şeyi bir çırpıda kullanmak ve herkesle paylaşmak isteriz. Oysaki hiçbirimiz dünyaca ünlü bir süper model olmadığımız için bu çaba üzerimizde eğreti bir görünüm yaratır. O yüzden aldığımız ürünleri kombinlerimize güzelce yedirmeli ve zamanı geldiğinde kullanmalıyız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir