Topuklu ayakkabılar nasıl kullanılmalıdır?

3
2

Uzun boyluyum ve topuklu ayakkabı giyersem çok mu abes olur merak ediyorum.

3
1

Yüksek topuklu ayakkabılar kadınları oldukça şık gösteren kadınsı yönleri öne çıkaran bir aksesuardır. Ayakkabı seçimleri içerisinde kadınların en çok seçtikleri ürünlerin başında yüksek topuklu ayakkabılar gelmektedir.

Bu ayakkabıları sayesinde kadınlar tüm dikkatleri üzerine çekerken, kıyafetler ile doğru kombin edilen yüksek topuklu ayakkabılar sayesinde şıklık elde etmek ise oldukça kolaylaşır.

Kadınların vazgeçilmez tutkusu, zarafetin ve kusursuz görünmenin ilk kuralı topuklu ayakkabılar.

Topuklu ayakkabı kadınların büyük tutkusu ama bazı kadınlar için tutku olduğu kadar kâbusa da dönüşebilmektedir. Uzun ve ya kısa gözükmek o kadar da kolay değil öle değil mi? Boyunun kısalığın şikâyetçi olan pek çok kadın topuklu ayakkabı giyerek uzun görünmeye çalışıyor. Ama aslında bazı giyim hileleri ile topuklu ayakkabı giymiş kadar uzun görünmek mümkün.

Peki, uzun boylu olan kadınlar için durum bu kadar kolay olabilir mi?  Boyunuz uzun ama topuklu ayakkabı giymekten vaz geçemiyorsanız dikkat etmeniz gerek birkaç önemli nokta var demektir.

Öncelikle vücut proporsiyonuna uygun kıyafetler seçerek ve doğru giyim tekniklerini uygulayarak sizde olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz.

Öncelikle kıyafet secimi yaparken birden fazla renkli parça seçmek yerine tek renk giyinmek sizi daha kısa gösterecektir, bunu yanında bol elbiselerin üzerine kemer kullanmak yanlış bir tercihtir sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Hangi tur topuklu ayakkabı seçeceğinizde çok önemli bir tercihtir ve nasıl görüneceğinizi etkileyen en önemli faktörlerin başında gelir. Bilekten bağlı ayakkabı modelleri ile her zaman olduğunuzdan daha kısa görünürsünüz. Bileği acık modeller ise bacak boyunuzu kesmediği için sizi daha uzun gösterecektir.

Çok Yüksek topuklu giyinmek veya az topuklu diye rahatsız ayakkabı giymek her zaman en iyi secim anlamına gelmemektedir. Topuklu ayakkabılarda ayaklarınızın ön kısma yığılmasına engellemek için reel tabanlı jeller kullanabilirsiniz.

Topuklu ayakkabı secimi yaparken ayağınıza yarım numara kadar büyük kalıp ayakkabı seçmek pek çok sağlıksız durumun ve acının önüne geçmiş olursunuz.

Özellikle topuklu ayakkabı satın alırken günün en geç saatinde ve en yoğun olduğunuz günlerde alış veriş yapmanız ayak sağlığınız acısından oldukça önemlidir.

Yorulan ve şişen ayağınıza göre aldığınız ayakkabı sizin için en ideal ayakkabı olacaktır. Yorgunluktan bitap düşen ayaklarınız konforu ön planda tutarak en rahat ayakkabıyı seçmenizi sağlayacaktır.

  • Zuhal

    Faydalı bir yazı olmuş bende uzun boyluyum topuklu ayakkabı giymek istesemde yüksek topuklu ayakkabı tercih edemiyorum ne yazıkkı

1
0

Ülkemizde kadınların boy ortalaması 163 cm, erkeklerin ise 176 cm. Durum bu iken uzun boylu kadınların topuklu ayakkabı giymesi biraz garip karşılanıyor. Çünkü topuklu ayakkabı bacakları ve vücudu güzel gösteren bir aksesuardan ziyade boy uzatmak için kullanılan bir nesne olarak görülüyor. Kısa boylu kadınlar günlük hayatta devasa topuklar ile salınırken uzun boylu kadınların düğün ve nişanlarda bile babet giydiğini görüyoruz. Ben kendim kısa boylu bir kadın olarak -158 cm :)- genellikle 5-6 cm bandındaki küçük topuklu ayakkabıları tercih ediyorum. Çünkü bence yüksek topuklu ayakkabı en çok 170-175 cm boylarındaki kadınlara yakışıyor çünkü yüksek topuklar ancak bacak boyu uzun ise orantılı ve hoş bir görüntü yaratıyor. Bu sebepten topuklu ayakkabının kendisine yakıştığını düşünen kadınlar başkalarının söylediği şeylere aldırmamalı bence.

0
0

Ben kendime yakıştırıyorum ama çevremdeki insanlar ne düşünüyor bilmiyorum o yüzden fikirlerinizi almak istedim teşekkürler

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim*
E-mail*