Evlilikte Doğru Eş Seçimi Nasıl olmalı?

0
94

Evlenmek hemen hemen her hanımın en büyük hayalidir. Ancak bildiğiniz üzere evlenecek ve bir ömür bu evliliği sürdürecek bir erkek bulmak son derece zordur. Bu sebepten de pek çok genç kız ideal erkeği bulmakta zorluk çekiyor. Bu yüzden her kadının kendine en uygun erkeği bulabilmesi için doğru eş seçiminde püf noktaları paylaşmak faydalı olacaktır. Evleneceğiniz erkeği seçerken aşağıdaki detaylara dikkat etmek size büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır.

Asosyallerden Uzak Durun

Evleneceğiniz erkeğin mutlaka sosyal bir çevresi ve sosyal ilişkileri olmasına özen gösterin. Yoksa sizin arkadaşlarınızın olması, akrabalarınız ile görüşmek istemeniz, gezmek eğlenmek istemeniz ona çok tuhaf gelecektir. Bu da kendinizi baskı altında ve mutsuz hissetmenize neden olacaktır. Gezmek, dolaşmak yeni deneyimler yaşamak hemen hemen her kadın için önemli olduğundan dolayı bu detayı mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Kendini İfade Edemeyenlerden Uzak Durun

Evlilik karşılıklı bir iletişim sürecidir. Çünkü farklı farklı ailelerde apayrı hayatlar yaşayan insanların ortak noktalarda buluşarak aile kurması mümkün değildir. Ama pek çok erkek konuşmayı iletişi kurmayı ısrarla reddetmektedir. Bu da mevcut olan problemlerin çözülmeden büyümesine neden olmaktadır. Eğer eş adayınız sizinle sıkıntılarını paylaşmıyor ya da anlatmakta güçlük çekiyorsa bu evliliğinizde ciddi sıkıntılar yaşayacağınızın işareti olabilir.

Hayır Diyemeyenlerden Uzak Durun

Hayat boyunca pek çok farklı sorun ve süreçle karşılaşılmaktadır. Ve bu süreçlerde kimi zaman insanlara hayır demek gerekir. Ancak ne yazık ki bunu beceremeyen kişilerden söz etmek de mümkündür. Bu kişiler hayır diyememe pahasına kendinden ve hayatından taviz verir ve bu da onu mutsuzluğa, zarara, sıkıntılara sürükler. Eğer böyle bir eşiniz varsa onun verdiği tavizler sizi de etkileyecek ve kimi zaman kalıcı ve büyük zararlar verecektir. Bu yüzden hayır diyemeyenlere kesinlikle hayır deyin.

Para Kullanmayı Bilmeyenlerden Uzak Durun

Bir erkeğin parasını nasıl kullanacağını bilmesi son derece önemlidir. Çünkü evlilik aynı zamanda bir ekonomik süreçtir ve ev geçindirmek beceri ister. Hali hazırdaki eş adayınız para kullanmakta güçlük çekiyorsa bu evliliğiniz boyunca sizin maddi sorumluluklarınızın artacağına ve sık sık bu konuda eşiniz ile çatışmalar yaşayacağınıza işarettir.

Anne Kuzularından Uzak Durun

Anneler her zaman başımızın tacıdır ve hayatımızda annemizin yerini kimse tutamaz. Bu yadsınamaz bir gerçektir ve kimsenin gücü bunu değiştirmeye yetmez. Ancak kimi erkekler annelerini yalnızca anne değil bir otorite, karar vermede yegane danışman ve hayatlarının merkezi olarak görürler. Bu da çok aşırı  ve çok yanlış bir tavırdır. Bu tarz erkekler her zaman eşlerini ikinci plan atarlar ve onların mutluluğu, evlerinin huzurları hiçbir zaman hayatının amacı olmaz. Bu erkeklerle evli olan kadınlar kendilerini hep ikinci planda, ertelenmiş ve ötelenmiş hissedeceğinden mutlu olmaları neredeyse imkansızdır.

Kadınları Yemek- Temizlik Makinesi Görenlerden Uzak Durun

Toplumumuz ne  yazık ki ataerkil yapısından tam olarak uzaklaşamamıştır. Bu da pek çok erkeği, kadınları evde yemek yapıp çocuk bakmak için yaratıldığı düşüncesine itmektedir. Bu erkekler genel olarak sizin duygu dünyanızı göz ardı etmekte ve adeta sizi bir makine olarak görmektedir. Bu evlilik sürecinde eşinden gerek manevi konularda gerekse de hayatın sorumlulukları konusunda destek alamayan kadınlar yıprandıkça yıpranmakta ve bu kısır döngüden çıkamamaktadır.

Ailesini Sevmediğiniz Kişilerden Uzak Durun

Bizim kültürümüzde yalnızca bireyler değil deyim yerinde ise aileler de evlenmektedir. Yani evleneceğiniz kişinin ailesi sizin hayatınızın bir parçası olacaktır. Hatta eşiniz o ailenin bir yansıması olarak davranacaktır. Çünkü tüm kültürünü ve yaşam tarzını oradan almıştır. Bu yüzden ailesini sevmediğiniz ve ailesi ile anlaşamadığınız bir kişi ile hayatınızı birleştirmek hata olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir