cildi gençleştiren aspirin ve bal maskesi

Cilt vücudumuzun en büyük organlarından bir tanesidir. Bu sebeple çeşitli açılardan da saldırıya açıktır. Cildimizi korumak ve kollamak bizim için çok önemlidir. Güneş ışınları, çevresel etkenler gibi çeşitli sebepler cildimize zarar verebilir. Sizin için vereceğimiz bu maske, cildinizi ölü derilerden arındıracak ve bebeksi bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

Bal ve Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu doğal tarifi uyguladıktan sonra ayriyeten başka bir ürün kullanmanıza gerek kalmayacak. Maskeyi hazırlamak için sadece 2 adet malzeme gerekiyor. Bu içeriklere aktardan ve eczaneden uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Cildinizi seviyorsanız, doğal maskelere yönelmelisiniz. Kozmetik ürünlerinin ve maskelerinin aksine, bu doğal maskelerin cildinize hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Malzemeler

– 1 ya da 2 adet aspirin

-1 tatlı kaşığı bal

-Su

Maskenin Hazırlanması

Maskeyi hazırlamaya başlamadan önce ilk olarak aspirini parçalamamız gerekiyor. Daha sonra aspirini macun haline getirme için 1-2 damla su ilave edin. Karışımı iyi bir şekilde karıştırdıktan sonra balınızı ekleyin.

Karışımın homojen bir görüntüye sahip olması gerekiyor. Bu sebeple karıştırma işlemini iyi yapmalıyız.

Maske hazır olduğunda, göz çevresine dikkat edecek şekilde maskeyi yüzünüze yayabilirsiniz. 10 dakika boyunca dikkatli hareket edin.

Maske 10 dakika sonra kuruyacaktır. Maskeyi çıkarmak için sıcak su kullanmanız gerekiyor. Maskesi çıkardıktan sonra yüzünüzün aldığı değişime inanamayacaksınız! Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde cildinizdeki değişiklikleri sizler de fark edeceksiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir